Teadlaste riikidevahelist liikumist toetava EURAXESSi võrgustiku portaal tegi läbi uuenduskuuri

EURAXESSi portaali avas Euroopa Komisjon (EK) üle kümne aasta tagasi, et tutvustada teadlastele Euroopa Teadusruumi (ERA) (European Research Area) võimalusi ning pakkuda neile mobiilsust puudutavates küsimustes praktilist infot.

Möödunud aasta jooksul tehtud uuenduste käigus värskendati portaali ülesehitust ja visuaali ning muudeti infootsing kasutajasõbralikumaks. Kõige tähtsam muudatus puudutab teadlastele ja ettevõtetele uute koostöövõimaluste loomist.

Teadlased saavad üles laadida oma CV ja portaali kaudu tööle kandideerida. Teadusasutused ja ettevõtted saavad CV-de põhjal töötajaid otsida ning profiilide põhjal partnerorganisatsioone leida. Esimese kuuga külastas keskset EK EURAXESSi portaali 1,1 miljonit huvilist.

Kõigi võrgustiku liikmesriikide portaalid on küll sarnase kujundusega, kuid riikide portaalides kajastuva riigispetsiifilise infoga sisu on loonud iga riigi enda EURAXESSi võrgustiku liikmed.

Portaalidest saab teada, mida on vaja teada teise riiki kolimisel (elamisload, tervisekindlustus, ülevaade kohalikust teadusmaastikust jpm). Portaalidest leiab ka pidevalt täieneva andmebaasi rahastamisvõimalustest ja tööpakkumistest teadusvaldkonnas.

Kogu riikide portaalides olev info koondub EK EURAXESSi portaali, moodustades mahuka andmebaasi, mis mõnede funktsioonide poolest sarnaneb Eesti Teadusinfosüsteemiga.

EURAXESSist

EURAXESS on Euroopa Komisjoni algatatud üleeuroopaline võrgustik, mis pakub teadlastele praktilist tuge liikumisel ühest riigist teise ja ka tööteekonnal laiemalt. Võrgustikku kuuluvad teadusasutused 40st Euroopa Liidu ja assotsieerunud riigist.

EURAXESSi Eesti võrgustiku liikmed on Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Teadusagentuur, Eesti Teaduste Akadeemia, SA Archimedes, Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Observatoorium. Igas asutuses on EURAXESSi kontaktisik, kelle poole abi saamiseks pöörduda.

Lisamaterjale:

Leia EURAXESSi Eesti keskuste kontaktid portaalist https://www.euraxess.ee/estonia/estonian-network .

Vaata EURAXESSi Eesti portaali või sirvi riikide loendit endale huvipakkuva riigi portaali leidmiseks.

Kiire ülevaate portaali uuendustest saab ka uuendusi tutvustavast videost https://www.youtube.com/watch?v=7f5oRveEnrs

 

Kontakt:

Hanna Raig

EURAXESS konsultant

tel  730 0338
hanna.raig@etag.ee