Seminar „Hea teadustava“ kutsub osalema

17. septembril Tartus Dorpati konverentsikeskuses ja 18. septembril Tallinnas Olümpia hotelli konverentsikeskuses toimuvale seminarile „Hea teadustava“ on oodatud nii noorteadurid kui ka juba kogenud teadlased, lektorid ja teadusadministraatorid.

Seminaril tutvustame riiklikele  ja rahvusvahelistele normidele vastavaid teadustöö peamisi reegleid, tavasid ja põhimõtteidning arutame, millised on erinevused hea teadustava, küsitava väärtusega teadustööja tõelise väärkäitumise vahel.  Kavas on arutelud huvide konflikti,  andmekaitse, autoriõiguste, teaduslike uurimistööde avaldamisprotsessi, juhendamise, konfliktolukordade lahendamise teemadel.

Seminaripäeva teise osa töötubades õpime ära tundma väärkäitumist teaduses ja reageerimist väärkäitumisele (kuidas toimida ning ka seda, millised tagajärjed võivad olla probleemidest möödavaatamisel ja millised on lahendusteed keerulistest olukordadest väljatulemiseks). Kogenud teadlastele ja lektoritele tutvustatakse, kuidas teemat õpetada ja õpetatakse mujal. Seminar on hea võimalus arutada oma probleeme ja jagada kogemusi kolleegidega erinevatest asutustest.

Seminari algus mõlemal päeval on kell 10. Seminar on ingilse keeles ja osalejatele tasuta.

Seminari kava, koolitajate tutvustus ja registreerimine:http://www.etag.ee/rahastamine/seminar-hea-teadustava/

Registreerimine on avatud 11. septembrini.

Lisainfo: Kadri Mäger, tel 31 7358 ja 527 7526; e-post:  kadri.mager@etag.ee

EL_Sotsiaalfond_horisontaal - Copy