Kuidas teadus TerVEt rahvast teenib?

Tervishoiuteaduste huvilised arutavad üheskoos, mida ja kuidas teha selleks, et tervishoiuteadlaste töö tulemused ei jääks üksnes teadlaste endi teada, vaid jõuaksid avalikkuse ja otsustajateni. Konverents „Kuidas teadus TerVEt rahvast teenib?“ toimub 24. märtsil Tallinna Nordic Hotel Forumis ja 27. märtsil Tartu Dorpati konverentsikeskuses.

Mida saab teadus ära teha selleks, et Eesti rahvas oleks tervem ja teadlikum? Missuguseid nõuandeid, soovitusi ja teadmisi vajavad meie riigiametnikud, haridustöötajad, lapsevanemad, koolilapsed ning eakam elanikkond teadlastelt? Kuidas neid tarkusi ja soovitusi edastada nii, et need pärale jõuaksid? Ja vastupidi, missugused on teadlaste ootused ülejäänud ühiskonnaliikmetele? Mida saaks ühiskond teha, et meil ka tulevikus oleks innustunud ja mainekaid teadusega tegelejaid?

Konverentsi juhib Argo Soon, Eesti Teadusagentuur, Horisont 2020 valdkonna „Tervis, demograafilised muutused ja heaolu“ konsultant.

Täna veel saab registreeruda Tartus toimuvale konverentsile kodulehel või Interneti puudumisel telefonil (731 7362, Viire Jagomägi). Osavõtt on tasuta, aga eelregistreerumine kohustuslik!

Konverentsi ettekanded põhinevad tervishoiuteaduste võimekuse edendamise programmi TerVE raames tehtavatel uuringutel. Konverents toimub Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi toetusel.

Lisainfo: Epp Tohver, epp.tohver@etag.ee, 730 0331, 528 0101