Konkurss koolitajate leidmiseks – tähtaeg 6. jaanuar 2016

SA Eesti Teadusagentuur (ETAG) otsib koolitajaid Euroopa Sotsiaalfondi ja Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifonditoetusel ning Eesti Vabariigi kaasrahastusel elluviidava Kohanemisprogrammi teaduse mooduli raames 2016. aastal toimuvate koolitustegevuste läbiviimiseks.

Kohanemisprogrammi üldeesmärk on toetada välismaalaste rändeprotsessi, kohanemist ja hilisemat lõimumist, tagades neile teadmised Eesti riigi ning ühiskonna toimimise, igapäevase eluolu korraldamise, töö, õppimise ja perega seotud teemadel ning soodustada eesti keele omandamist.

Kohanemisprogrammi teaduse mooduli üldeesmärk on uussisserändajate, eelkõige välisteadlaste, -õppejõudude ja -doktorantide rändeprotsessi ja hilisema lõimumise toetamine, tagades neile teadmised Eestis akadeemilise kultuuri ja teadustöö läbiviimisega seotud teemadel.Koolitused korraldataksevähemalt 2 korda aastas (veebruaris ja septembri lõpus/oktoobri alguses) Tallinnas ja Tartus ning vajadusel ka Narvas. Koolitust viiakse läbi eraldiseisvates inglise- ja venekeelsetes gruppides (5 kuni 25 inimest ühes grupis). Ühe koolituse maht on 8 täistundi.

Koolituste läbiviimiseks otsib ETAG koolitajaid, kelle ülesandeks on aasta jooksul koostöös ETAGi kolleegidega läbi viia välisteadlastele ja -õppejõududele pakutavaid koolitusi lähtuvalt Kohanemisprogrammi määrusest. Lisaks peavad koolitajad osalema koolitusmaterjalide uuendamisel ja arendamisel.

Koolituse teemad, kuhu koolitajat otsitakse, on järgmised:

  Koolituse teema Õpiväljundid Koolituse maht ja toimumisaeg
1 Rändeliigiga seotud õigusalane teave, sh elamisloa ja -õiguse andmise või omandamise ja selle pikendamise tingimused. Teab oma rändeliigiga seotud elamisloanõudeid ning seda, kust leida vajaduse korral lisateavet. 0,5 tundi, 2 korda aastas (veebruaris ja septembri lõpus/oktoobri alguses) Tallinnas ja Tartus ning vajadusel ka Narvas
2 Tugiteenuste ülevaade, mida pakutakse teadusrändega tulijatele. Omab ülevaadet, milliseid lisateenuseid pakutakse teadusrändega saabunud uussisserändajatele ning kust leida nende kohta lisateavet. 0,5 tundi, 2 korda aastas (veebruaris ja septembri lõpus/oktoobri alguses) Tallinnas ja Tartus ning vajadusel ka Narvas

Brutotöötasuks on 75 eurot ühe tunni eest.

Võib kandideerida ühe või mõlema teema koolitajaks.

Valituks osutuvate koolitajatega sõlmib ETAG käsunduslepingu üldjuhul  perioodiks 15. jaanuar kuni 31. detsember 2016. Juhul, kui koolituse piloteerimise käigus kaob vajadus kokkulepitud koolitusteema käsitlemise järele, lõpetatakse leping ennetähtaegselt. Teema käsitlemise vajaduse püsimise korral võidakse lepingut pikendada kuni 2017. a. lõpuni.

Kandideerimiseks palume saata oma CV ja motivatsioonikiri, mis sisaldab järgmisi andmeid: kogemus koolitajana, pädevus antud koolitusteemal ning visioon koolituse sisu  osas. Juhul, kui kandideerite mõlema teema koolitajaks, tuleks motivatsioonikirjas tuua välja visioon mõlema teema sisu osas, millele kandideerite. Samuti palume märkida, kas olete nõus koolitama Tartus, Tallinnas või mõlemas linnas.

Kandidaat peab valdama inglise keelt ning soovitavalt ka vene keelt kõrgtasemel. Kandideerimisega seotud pakkumist ootame hiljemalt 06.01.2016 e-posti aadressil: indrek.kore@etag.ee. Samalt aadressilt saab küsida ka lisainfot.

Kohanemisprogrammi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist, Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondist ja riigieelarvest. Teabe sisu eest vastutab Eesti Teadusagentuur. Siseministeerium ega Euroopa Komisjon ei vastuta esitatava teabe võimaliku kasutuse eest.