29. üleeuroopaline õpilasteaduse konkurss toimub Tallinnas

Eesti Teadusagentuur kutsub 24. ja 25. septembril külastama Tallinnas toimuvat üleeuroopalist suursündmust – Euroopa noorte teadlaste konkurssi. Konkursil esitlevad oma uurimistöid 38 riigi õpilaste riiklike teadustööde konkursside võitjad vanuses 16-20. Kahel päeval on konkursipaik SpaceX (Keevise 6 asuv sündmuskeskus) avatud kõigile huvilistele. Ootame õpilasi, õpetajaid, uurimistööde juhendajaid, koolijuhte, teadlasi ja teadustöötajaid, tudengeid, ettevõtete esindajaid.

Terje Tuisk, Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja rõõmustab: „Oleme 2002. aastast alates oodanud võimalust see konkurss Eestisse tuua, et pakkuda Eesti õpetajatele ja õpilastele unikaalset võimalust teiste riikide noorte uurimistööde tegemise kogemusest õppida ning seeläbi saada inspiratsiooni meie koolides valmivateks uurimistöödeks.“

Iga-aastane noorte teadlaste konkurss on võimaluseks erinevate riikide noortele omavahel mõõtu võtta, veel enam aga kohaks, kus noor teadlane saab rääkida oma uurimistööst just selles valdkonnas pädevatele inimestele – nii teadlastele kui ka sarnaste huvidega noortele. Kõige enam innustavad noori sellistel konkurssidel asjatundlikud ja huvitunud kuulajad nii žürii kui külastajate hulgast.

Avatud päevadel ootavad külastajaid lisaks noorte teadustöödele põnevad töötoad ja teaduse populariseerijad. Kohal on „Rakett 69“ tegevusala, robootika töötoad, virtuaalreaalsuse töötoad, maitsekoolitus, GLOBE ja mitmed teised. Täpsem programm, töölehed jm info on toodud veebilehel www.eucys2017.eu/visitors. Samas toimub  õpilasgruppide eelregistreerimine 25. septembriks. 

Konkursipaik SpaceX asub Ülemiste City innovatsioonilinnakus aadressil Keevise 6. Sissepääs on tasuta*.

Euroopa Liidu noorte teadlaste konkurssi korraldatakse alates 1989. aastast, Eesti õpilased on sellel osalenud alates 2002. aastast. Eesti õpilased on konkursil osalenud alates 2002. aastast.
Põhipreemiad on  koju toonud Margus Niitsoo (Tallinna Reaalkool, 2005), Anna Maria Punab (Hugo Treffneri Gümnaasium, 2012) ja Katariina Kisand (Hugo Treffneri Gümnaasium, 2015). Eripreemiate võitjaid on olnud Eestist üheksa: Liina Saar (2002), Hillar Liiv (2007), Kristina Aare (2009), Martin Talvik, Kristiin Resik ja Mari Liis Pedak (2013), Tatjana Punger (2014), Katariina Kisand (2015) ning Kristjan Kongas (2016).

Eestis toimuv suurüritus on järjekorras 29., seda korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Euroopa Komisjoni ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

*Ürituse käepaelaga pakuvad 24.-25. septembril soodsamat sissepääsu Energia Avastuskeskus ja Lennusadam. Eesti Tervishoiumuuseum, Eesti Loodusmuuseum ja KUMU on käepaela alusel sooduspiletit pakkumas pühapäeval, 24. septembril. Esmaspäeval on kolm viimast kohta suletud.

 

Lisainfo:

Terje Tuisk

tel 511 0356; e-post: terje.tuisk@etag.ee
Signe Ambre

tel 588 48 398; e-post: signe.ambre@etag.ee