HERA ühiskonkursil rahastuse saanud projekti on kaasatud ka Eesti teadlased

16.-17. septembril toimus Prahas koostöövõrgustiku HERA (Humanities in the European Research Area) viimasel ühiskonkursil „Uses of the Past“ rahastuse saanud projektide avakonverents. Kaheksateistkümne toetatud teadusprojekti hulgas esitleti ka projekti „MODSCAPES – Modernist reinventions of the rural landscape“, mille partnerite hulgas on Eesti Maaülikooli teadlased prof Simon Belli juhitud töögrupist. Projektist saab täpsemalt lugeda: http://modscapes.ulb.be/wordpress/

HERA koostöövõrgustiku raames on toimunud kolm ühiskonkurssi, milles on toetuse saanud 55 teadusprojekti. 2009. aastal oli HERA konkursi eelarve 16,5 miljonit eurot,  2016. aastaks on see kasvanud juba 21 miljoni euroni.

Koostöövõrgustik HERA (Humanities in the European Research Area), mis loodi 2004. aastal, ühendab 24 Euroopa riigi humanitaarteadusi rahastavaid asutusi ja Euroopa Komisjoni. HERA toetab humanitaarteaduslikke uurimistöid Euroopas ja seisab selle eest, et humanitaarteadustel oleks vääriline koht Euroopa Komisjoni raamprogrammides ja Euroopa teadusruumis laiemalt.