Haarav teadusvõistlus „Rakett 69“ stardib seitsmendat korda

Populaarse noorte teadusvõistluse „Rakett 69“ seitsmenda hooaja  avasaade läheb ETV-s eetrisse reedel, 13. jaanuaril. Edaspidi saabki tänavusele nutikale pardameeskonnale kaasa elada reedeti kell 20.30. Alates sellest hooajast on saade täismahus vaadatav ka Delfis.

Saatesarja logo
Saatesarja logo

Avasaates näeme, kuidas Tartusse, Ahhaa-keskusesse on kogunenud ligi sadakond noort, kellest vaid 30 pääseb läbi kohtunike karmi sõela edasi Teaduslabürinti, kus tuleb lahendada ülimat nutti nõudvaid ülesandeid. Ainult 15 neist andekatest saavad edasi Raketi pardale.  Esimest jõuproovi hindavad kohtunikud doktorant Riin Tamm, PhD Mart Noorma ja peakohtunik-saatejuht MSc Aigar Vaigu.

Sel, nagu ka eelnevatel aastatel, on Eesti Teadusagentuuri poolt võitjale peaauhinnaks 10 tuhande euro suurune stipendium, mis antakse üle teadusvõistluse finaalsaates 5. mail.

Saatesarja eesmärk on ergutada ja suunata noorte uudishimu, tõsta teadlikkust teaduse ja tehnoloogia rollist meie igapäevaelus ja Eesti teadlaste ja inseneride panusest teaduse ja tehnoloogia arengusse üldiselt.

Telesaated valmivad Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise TeaMe+ programmi raames Euroopa Regionaalfondi toel.

 Vaata ka avasaate tutvustust

 

Lisainformatsioon:

Margit Meiesaar, tel 55649214, e-post  margit.meiesaar@etag.ee; SA Eesti Teadusagentuur

Kaspar Kaljas 55664877, OÜ Vesilind (Rakett69)

 

TeaMe+_lipud_horisontaalne_color