Euroopa noorte teadlaste konkursi parimad selguvad 26. septembril

Teisipäeval, 26. septembril kl 11.00-13.00 kuulutatakse Estonia kontserdisaalis välja Euroopa noorte teadlaste konkursi  parimad.

Peapreemiad annavad üle president Kersti Kaljulaid ja Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraadi juht Robert-Jan Smits.

Konkursist võttis osa 146 õpilast 89 uurimistöö ja -projektiga. Paljud tööd on seotud inimese tervise ja haiguste ravi leidmisega ning energia ja keskkonnaprobleemide uurimisega.

EUCYS 2017 osalaejate ühispilt. Foto: Sven Tupits

Eestit esindasid selleaastase õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimad:  Brita Laht Saaremaa Ühisgümnaasiumist, Anni Britta Pajoma Tartu Jaan Poska Gümnaasiumist ja Jasper August Tootsi Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

Kolme konkursipäeva jooksul hindas noorte uurimusi 19liikmeline rahvusvaheline žürii. Konkursi žürii president Attila Borics jagas kiidusõnu konkursi korraldusele ja tunnistas, et žürii töö Eesti konkursil on olnud tavapäraselt raske: „Väga palju on suurepäraseid projekte, mille hulgast parimaid valida on olnud tõesti keeruline.“

Välja antakse 9 rahalist preemiat (3×7500€, 3×5000 ja 3×3500) ning teadusasutuste eripreemiad (EIROForum, Euroopa Kosmoseagentuur, CERN, PRACE jne). Eestipoolsed eripreemiad annavad välja Haridus- ja Teadusministeerium ning Tallinna linn.

Konkursist:

Konkursi veebileht: https://eucys2017.eu/

Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursile (EUCYS) tulevad igal aastal kokku lootustandvad noored õpilasteadlased.

Lisaks Eestile on sel aastal osalemas 37 riiki: Ameerika Ühendriigid, Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Egiptus, Gruusia, Hiina, Hispaania, Iirimaa, Iisrael, Island, Itaalia, Kanada, Küpros, Leedu, Luksemburg, Lõuna-Korea, Läti, Norra, Poola, Valgevene, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Slovakkia, Sloveenia, Šveits, Taani, Tšehhi, Türgi, Ukraina, Ungari, Venemaa ja Ühendkuningriik.

Konkurssi korraldatakse alates 1989. aastast, Eesti õpilased on sellel osalenud alates 2002. aastast. Eestis toimuv suurüritus on järjekorras 29., seda korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Euroopa Komisjoni ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Kontakt

Terje Tuisk, tel 511 0356; e-post: terje.tuisk@etag.ee
Signe Ambre, tel 588 48 398; e-post: signe.ambre@etag.ee