Eesti teadusasutusi väisavad maailma teadusajakirjanikud

28.-29. juunil külastavad teadusasutusi Tallinnas ja Tartus 10 maa teadusajakirjanikud. Teadusajakirjanike tutvumisvisiiti korraldavad Eesti Teadusagentuur ja Eesti Teadusjakirjanike Selts. Visiidil osaleb 20 teadusajakirjanikku USAst,  Jaapanist, Argentinast, Austraaliast ja mitmest Euroopa riigist.

28. juunil on teadusajakirjanikud Tallinnas, kus neid võtab vastu Eesti Teaduste Akadeemia asepresident Jüri Engelbrecht. Seejärel tutvutakse teadustööga Tallinna Tehnikaülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja Skype’is. Eesti IKT Demokeskus räägib e-Eesti lahendustest.

29. juunil külastavad teadusajakirjanikud teadusgruppe Tartu Ülikoolis, TÜ Eesti Geenivaramus ja Eesti Maaülikoolis. Külalisi tervitab Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo.

„Püüame külalistele näidata head valikut Eesti teaduse paremikust. Kahte päeva mahuvad väga mitmesugused teemad – mereteadus,  infotehnoloogia, robootika, geenitehnoloogia, kosmoseteadus ja muudki,“ selgitas Eesti Teadusajakirjanike Seltsi esimees Priit Ennet.

“Eestis tehakse maailmatasemel teadust. Teadustöö tulemuste n.ö “tõlkimine” –  nende laiemalt tutvustamine ja populariseerimine on tänaseks muutunud sama oluliseks kui teadus. See on just see, mida ühelt teadusajakirjanikult oodatakse.  Usun, et need erinevate riikide teadusajakirjanikud  viivad kaasa oma vahetu kogemuse selle kohta kui kõrgetasemeline, mitmekesine ja eripalgeline on, lisaks Eesti Geenivaramule, Eesti teadusmaastik,” põhjendas Annely Allik Eesti Geenivaramust visiidi tähtsust teadusasutuste jaoks.

Eesti Maaülikooli teadusprorektor Ülle Jaakma lisas: „Eesti Maaülikool on hea näide, et ka väikeses ülikoolis saab interdistsiplinaarsetes valdkondades teha tipptasemel teadust. Teadustulemused sünnivad enamasti rahvusvaheliselt mitmekesises meeskonnas ning koostöö eri riikide teadlaste vahel loob sünergia, millest võidavad nii ülikoolid kui ka teadusmaailm tervikuna. Teadusajakirjanike kui teaduse populariseerijate roll on nende ühiste tulemuste laiemale avalikkusele tutvustamisel hindamatu väärtusega.“

Teadusajakirjanike Eesti-visiit on osa Helsingis 24.–28. juunini toimuva 8. ülemaailmse teadusajakirjanike konverentsi WCSJ2013 programmist.

Visiiti rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi  programmist „Teaduse rahvusvahelistumine“.

Lisainfo:

Priit Ennet
Eesti Teadusajakirjanike Selts
priit.ennet@gmail.com
tel: 5145 608

Karin Patune
Eesti Teadusagentuur
karin.patune@etag.ee
Tel: 5664 0009